PTT Kargo Takip – Kargo Takibi Nasıl Yapılır ? ( Sorgulama )

31.03.2018
657
A+
A-
PTT Kargo Takip – Kargo Takibi Nasıl Yapılır ? ( Sorgulama )

PTT Kargo takip seçeneği sayesinde gönderiler size ne zaman ulaşır ? şu anda kargonuz nerede ? tüm bu soruların yanıtını aşağıda anlattığımız adımları izleyerek öğrenebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu sistem sayesinde kargonuz nerede ve ne zaman elinize ulaşacak öğrenebilirsiniz. Yapacağınız işlemleri kısaca açıkladıktan sonra sizin için gösterdiğimiz adımları uygulayarak hemen kargo için bilgi sahibi olabilirsiniz. Önde gelen kurumlardan birisi olan PTT kargo sayesinde günümüzde bir çok işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Bunlar arasında en büyük hizmetlerinden birisi olan gönderi sistemi sayesinde istediğimiz yere güvenli bir şekilde kargo gönderisi yapabiliyor ve aynı zamanda’da alabiliyoruz. Durum böyle iken bizlere başka alternatifler sunan firmalara yönelmemiz ikinci planda kalıyor. Oluşturduğumuz paketi en güvenli yöntemler ile alıcısına ulaştırarak müşteri memnuniyetini her daim önde tutmayı başarıyor. Gönderimizi hazırladıktan sonra en yakın şubeye giderek teslim etmemiz durumunda bizlere varış süresi için bilgi verilir ve kargonuz hazırlanarak adrese ulaştırılmak üzere yola çıkar. Paketleriniz güvene alındıktan sonra size en yakın zamanda teslim edilmek üzere yola çıkar ve ev yada iş adresinize kolaylıkla teslim edilir.

Kargom Nerede ?

Kargonuz nerede kaldı ? ne zaman elinize ulaşır sizlerin bilgi olabileceği bu sorgulama ekranına aşağıdan ulaşarak gönderi numaranızı yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan boşlukları doldurarak kargo şu anda nerede ? ve ne zaman elinize ulaşacak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen kargo kurumları arasında yer alan PTT Kargo sayesinde gönderileri güvenli bir şekilde adreslere ulaştırılacaktır. Geciktiğini düşündüğünüz kargo için sorgulama ekranı sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde sorularınıza yanıt alabilir, kargonuz elinize ulaşacağı an için bekleyebilirsiniz. Özel olarak hazırlanmış olan sorgulama sayfası sayesinde aynı zamanda ürününüz hakkında tüm bilgilerde sizlere sunulmakta ve yakın zaman içinde teslim alacağınız adres bilgileriniz’de yer alır. Gönderiniz zarar görmeden ve en güvenli yollar ile adresinize teslim edilmek için PTT kargo korumasından yararlanır.

Ptt kargo takip sistemi

PTT Kargo Ücreti

Gönderiniz ne kadar büyük ve ağır ise buna göre fiyatlar belirlenmektedir. Küçük bir kargo için fazla para ödemez, boy ve ağırlığı artan malzeme için hesaplanan tarifeler üzerinden fiyatlandırılma yapılarak kargonuz adresine teslim edilmek üzere teslim alınarak hazırlanır. Ödemeyi ister gönderen kişi olarak siz yapabilir, ister iseniz’de karşı tarafa kapıda ödeme seçeneği ile teslim edebilirsiniz. Diğer kargo firmalarına göre daha uygun olmakla beraber müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firma ile çalışmaktan mutlu olacak ve gönül rahatlığı ile gönderiyi teslim edebileceğiz. Ücret karşılaştırması ve hizmet kalitesini karşılaştırdığımızda yine karşımıza çıkacak olan PTT Kargo‘dur. Bunun için zaman kaybetmeden paketinizi size en yakın şubelere veya merkezlere teslim ederek daha hızlı ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm ücret tarifelerine ulaşmanız için yapmanız gereken PTT’nin resmi web sitesi olan http://www.ptt.gov.tr/ adresini ziyaret ederek “Hesaplama Araçları/Gönderi Ücretini Öğrenin” menüsü üzerinden ağırlık ve boy fiyatlarının detaylı listesine ulaşabilirsiniz.

PTT Kargo İletişim Bilgileri

Size en yakın kargo şubesini yada merkezi arayarak detaylı bilgilenme şansına sahip olabilir, diğer tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıda yer alan telefon numarası aracılığı ile destek alabilirsiniz. Her il ve ilçede şubesi bulunan PTT ile her türlü sorunlarınızı kısa zaman içinde çözüme kavuşturarak aklınızda yer alan soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Diğer türlü İnternet üzerinden sorgulama yapabileceğiniz PTT Kargo Takip sistemi’de sizler için kısa zamanda detaylı gönderi analizini sunacaktır. İşte sizin için hizmet veren PTT Müşteri Hizmetleri telefon numarası ve diğer bilgiler:

Mesai saatleri içerisinde bilgi alabileceğiniz PTT müşteri hizmetleri telefon numarası 444 1 788 sayesinde tüm soru ve sorunlarınıza cevap bulabilirsiniz. En hızlı işlemler olarak karşınıza çıkan operatör ile bazı adımlar uygulayarak sorularınızın cevabını otomatik çözüm sistemi sayesinde detaylı bir şekilde öğrenebileceksiniz. İşte sizler için sunulan otomatik hizmetler ve dahili numaraları:

  • Tüm Yurtiçi kargo gönderi sorgulamalarınız ve detaylar için: 2 – 1 – 1
  • Yurtdışı ve Turpex gönderi ile ilgili sorgulamalar için : 2 – 1 – 2
  • Yurtiçi kargo ve kurye ile gönderilerin adresten teslim alınması talimatı için: 2 – 2 – 1
  • Kargo ile ilgili merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler için: 3 – 1
  • PTT’nin sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için: 8 – 1

Yukarıda yer alan dahili numaralarını tuşlayarak hızlı ve kesin çözüme ulaşabilir, müşteri temsilcisine bağlanmadan kısa yoldan uygulayabileceğiniz en pratik seçenekleri deneyebilirsiniz. Aynı zamanda sorununuz devam ediyor ise müşteri hizmetlerine bağlanarak daha ayrıntılı bilgi alma şansınız’da bulunmaktadır. Sizin için mesai saatleri içerisinde kesintisiz hizmet sağladığını belirtmek ister, aşağıda ne gibi farklı seçenekler ile kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz ? açıklamaya devam etmek istiyoruz. Ziyaretçilerin en sık sorduğu sorular ve çözümleri için aşağıyı detaylı bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. Bu sayede tüm soru ve sorunlarınız ile ilgili pratik cevaplar bulabilirsiniz. Kullanıcıların en sık yaşadığı sorun ve merak ettiği soruların cevabı aşağıda detaylı bir şekilde paylaşılmıştır. PTT müşteri hizmetleri telefon numarası ile Türkiye’nin her yerine gönderdiğiniz kargonuz için hızlı cevaplar bulabilecek, aklınızda yer alan soruların cevabını alarak gönül rahatlığı ile gönderiyi bekleyeceksiniz.

PTT’den Aile Dostu Kampanyası

Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen PTT Kargo aile dostu kampanyasından yararlanabilir, gönderileri daha ucuz ve daha hesaplı ödeme seçenekleri ile adrese ulaştırabilirsiniz.  Bu kampanya sayesinde aileniz arasında göndereceğiniz kargolar için % 10 gibi bir indirim alma şansına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda resmi İnternet sitesi https://ptt.gov.tr adresi üzerinden gönderiler ile ilgili tüm bilgilere’de pratik yoldan ulaşmanız mümkündür. Pek çek yerde biraz fiyat farkı olsa’da genelde bu sistem üzerinden aldığınız fiyatlar daha doğru olarak hesaplanmaktadır.

Karşı Ödemeli Gönderi Teslimi Sırasında Ürün İçine Bakılabilir mi ?

Ödeme şartlı gönderi paketleri, ödemesi alındıktan sonra alıcısına teslim edilir. Karşı tarafın bu ürünü kabul etmemesi durumunda verilen ücretin geri alınması mümkün değildir.  Kontrollü teslim ek hizmeti aracılığı ile gönderilen hizmetlerde karşı tarafın ürünü incelemesi ve detaylı bilgi edinmesi sonucunda teslim işlemi gerçekleşir.  Bu konuda’da göndericilerin bu şekilde kargo seçeneğini istemesi sonucunda meydana gelebilir. Eğer gönderici kontrollü teslim olarak paketi gönderir ise, alıcı pakete bakabilir ve bu şekilde ürün ücretini ödeyerek paketini teslim alır. Sipariş verdiği ürün eğer o değil ise geri gönderme hakkına’da sahiptir.

PTT Kargo hakkında Daha ayrıntılı bilgi için: http://www.kredisayfam.com/ptt-kargo-takip-2019.html

 

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.