KOSGEB Sertifikası Nasıl Alınır ? Ücretli Midir?

01.03.2019
247
A+
A-
KOSGEB Sertifikası Nasıl Alınır ? Ücretli Midir?

İş kurmak isteyen girişimcileri, küçük ve orta ölçekli işletmeleri mali açıdan destekleyen kurumlardan bir tanesi de KOSGEB olmaktadır. KOSGEB’den destek alabilmeniz için bazı adımları izlemeniz gerekmektedir. Bu adımlar arasında girişimcilik sertifikasını da almanız gerekmektedir. KOSGEB girişiminizde atacağınız adımları ve projenizi daha doğru nasıl geliştirebilirsiniz, gibi konularda sizlere yardımcı olabilmek için tamamen ücretsiz olan kursları ile bu imkanı sizlere sağlamaktadırlar.

KOSGEB Kursuna Başvuru

KOSGEB’in sunduğu eğitimlerden yararlanabilmeniz için, yakınınızda bulunan KOSGEB hizmet müdürlüğüne giderek ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Eğitimlerle ilgili takvime buradan kolayca ulaşabilirsiniz. Bu konuda unutulmaması gereken en önemli kural, bu eğitimler yeni iş kuracak kişiler için yapılmaktadır. Bu kursta sizlere verilen eğitim tamamen ücretsizdir. İş kurma konusunda merak ettiğiniz tüm sorulara ve işiniz de en iyi şekilde ilerlemek için bu eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Kursları

İş kurmak isteyenler için verilen eğitimlerle en verimli iş gücünün, 18-35 yaş arasındaki kişilerin kendi işlerine sahip olmalarında destek olmak amacını sürdürmektedir. Bu desteklerin temelini iş kurmayı düşünen kişilerin zorunlu eğitim almaları şartı oluşturmaktadır. 60 saat süren bu eğitim ile kişilerin iş fikirlerinin ve yaratıcılığın geliştirilmesi, pratik yapılması ve iş planının yapabilme kabiliyetlerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Eğitimlere %80 oranında katılım gösteren kişilere katılımcı belgesi verilmektedir. İzlemeniz ve büyümeniz gereken işletme yolunda KOSGEB sizlere her konuda desteğini esirgemeyen kurumlar arasında bulunuyor.

KOSGEB Sertifikasının Önemi

KOSGEB tarafından alınacak sertifika sadece izlemeniz gereken yolu öğrenmenize değil daha sonra hazırlayacağınız proje ile KOSGEB sizlere maddi anlamda da destek vermektedirler. Hazırladığınız sunum ile planınızı hayata geçirmenize önemli ölçüde yardımcı oluyorlar. Kurslar da alacağınız eğitim ile projenizi hazırlayıp kurula sunabilirsiniz. Projeniz onaylandığında KOSGEB sizlere destek olacaklar ve aldığınız eğitimlerin işe yaradığını göreceksiniz. Aldığınız bu eğitim sayesinde KOSGEB’in destek programından nasıl yararlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yeni iş fikirlerine sahip olan girişimcilerin en büyük destekçisi olan KOSGEB verdikleri eğitimler ve destekler sayesinde genç girişimcilerin en çok tercih ettiği kurum durumundadır. Hayalindeki işi kurmak isteyenler için son zamanlarda sertifika almanın önemi büyüktür.

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.