İşe Başladıktan Kaç Ay Sonra Kredi Çekilebilir ?

03.03.2019
290
A+
A-
İşe Başladıktan Kaç Ay Sonra Kredi Çekilebilir ?

Nakit ihtiyacı herkesin başvurduğu bir yöntemlerden biride kredi çekme işlemidir. Bankalardan kredi alabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bazı şartlar ve kurallar çerçevesinde kredi alabilirsiniz. Kredi çekme öncesinde iyi bir araştırma yapmak gerekir. Başvuru yapmadan önce bankaların faiz oranlarını incelemek ve ödeme koşullarını analiz etmek gerekir.

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Çalışan Olmak Gerekir?

Kredi alabilmek için sadece çalışma süreniz baz alınmaz. Bankaların öncelikle baktığı kriterlerden biri kredi puanıdır. Kredi puanı limitiniz yüksek ise 4 aylık çalışma yeter. Kredi notunuz düşük ama 6 yıllık bir çalışan iseniz kredi alamayabilirsiniz. Düzensiz ödenen kredi ödemeleri ve kredi kart borçları kredi puanınızı düşürür. Kredi başvurusu için her bankaya başvuru yapmak sakıncalıdır. Her başvuru merkez bankası sistemine düşer ve kredi puanınızı etkiler. Yasal takipte değilseniz ve kredi puanınız yüksek ise en az 4 aylık çalışan olmak yeterlidir. Bu süre her bankada diğer şartlar sağlandığı takdirde hemen hemen aynıdır.

Maaş Miktarı Çekilecek Krediyi Etkiler Mi?

Bankalar kredi verirken kişinin ödeme koşullarını göz önünde bulundururlar. Banka kendi çıkarlarını gözeterek kredi imkanı sağlar. Kişinin kazancı ve maaşı alacağı krediyi belirler. Maaşınız asgari ücret üzerinden ise giderleriniz düşülür ve elinize kalan para ile ödeme gücü hesaplanır. Maaşınız yüksek ise size çıkacak kredi miktarı da yüksektir. Bu nedenle çalıştığınız yerde size yatan maaşın yüksekliğine göre kredi miktarınız değişkenlik gösterebilecektir.

Ev Kredisi Almak İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir?

Her bankanın işleyiş düzeni farklıdır, fakat her baka müşterisinin öncelikle kredi notuna bakar. Kredi notu kişilerin kredi alması için ilk kriterdir. Ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız, kredi başvurunuz makul seviyede ise, yasal takipte değilseniz kredi kullanma imkanınız çok yüksektir. Ev kredisi alabilmek için bir kişinin en az 3 aylık sigortalı çalışması gerekir. Yazımızda da belirtiğimiz gibi bu üç aylık süre tüm şartlar sağlandığı takdirde olan bir şarttır. Banka alınacak evin ekspertiz raporuna göre ev kredisi ve geri kalanı için ihtiyaç kredisi şeklinde verebilir. Maaşın yüksekliği ve kefilin durumu miktarı belirler.

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.