HSBC Altın Hesabının Avantajları

01.03.2019
269
A+
A-
HSBC Altın Hesabının Avantajları

Yatırım yapmak, insanların bugünlerini ve gelecekteki hayatlarını rahat geçirmeleri için şarttır. Altın, en eski zamanlardan bu yana en güvenilir yatırım araçlarının başında gelmektedir. Diğer bir yatırım aracı da bankaların yatırım hesapları olarak dikkati çekmektedir. Ancak her yatırımda olduğu gibi altın yatırımında da riskler vardır. Altın yatırımındaki başlıca riskler, saklama ve çalınma sorunları ayrıca ayarlarında düşüklük olarak sıralanabilir.

Ayrıca altının işlenmesinden doğan işçilik maliyeti bir kayıp olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde yastık altında biriktirilerek tasarruf aracı olarak kullanılan altının ekonomiye kazandırılması amaçlı bankalara altın hesabı açma yetkisi verilmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile bankacılık işlemleri oldukça kolaylaşmıştır. Bankalara gitmeden, kişinin bulunduğu yerden elektronik ortamda işlem yapabilmesi mümkün hale gelmiştir. Rahat bir gelecek için yatırım yapmak şart olup yatırımların seçimi önem kazanmaktadır. Altın hesabı dikkate alınması gereken yatırımlardandır.

HSBC Altın Hesabı Çeşitleri

HSBC altın hesabının vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Vadesiz hesap, TL, EUR, USD, GBP para birimlerinden herhangi biri ile açılabilir ve hepsi ile de altında alma ve satma işlemi yapılabilir. Günlük işlemler, ATM veya internet bankacılığından yapıldığında 3000 gr (3 kg) üst sınırı olup şubelerden yapıldığında üst sınır bulunmamaktadır. Vadesiz altın hesabından banka bünyesindeki diğer vadesiz altın hesaplarına gram cinsinden olmak şartıyla altın transferi yapılabilir. Vadesiz altın hesaplarına faiz verilmemektedir. Vadeli altın hesaplarına ise faiz verilmektedir. Böylece altınlarınızla artı bir değer kazanırsınız. Vadeli altın hesabı açabilmek için alt limit 300 gr olup, en az 32 gün veya daha uzun vadeler gerekmektedir.

HSBC Altın Hesabı Özellikleri

Teknolojik gelişmeler sayesinde gerek internet üzerinden gerekse şubelere gidilerek yapılan yatırımlar, altın hesabında oldukça değer kazanmaktadır. Birikimlerin altın hesabında değerlendirilmesi direkt altına yapılan yatırımlardaki riskleri de büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. 995/1000 saflıkta gerçekleştirilen altın işlemleri yatırımcıları mutlu etmektedir. Altın yatırımlarının 100.000 TL’si devlet güvencesi kapsamındadır. Altın hesabının stopajı %15’dir. HSBC bankası bünyesinde altın fiziki olarak el değiştirmemektedir. Tüm bunları göz önüne alarak altın yatırımı yapmanın kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.