Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırması

01.03.2019
323
A+
A-
Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırması

Garanti bankası, kredi alıp da ödemekte zorlanan müşterileri için kredi yapılandırma konusunda yardımcı oluyor. Kredi kartı borçların gününde ödendiği vakit herhangi bir sorunla karşılaşılmaz ama kart borçlarının geç ödenmesi, üç ay üst üste ödememe gibi durumlarda banka avukatını devreye sokarak müşteri siciline olumsuz olarak yansıyacak ve kredi notunun düşmesine yol açacaktır. Garanti bankası kredi borcu yapılandırması, borçları ödemeye bütçe bulunamayacağı zaman Garanti Bankasının müşterilerine yardımcı olduğu önemli bir konudur. Banka ödemeleri taksitlendirerek müşterilerin borç yükünden kurtulmaları için çözüm üretecektir.

İhtiyaç kredilerinde yapılandırmada faiz oranı fazla artmazken, konut ve taşıt kredilerinde durum daha farklıdır. Özellikle konut ve taşıt kredilerinde faiz oranları daha fazladır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’ndan alınan ihtiyaç kredisi müşterilerini çok fazla zarara sokmuyor. Özellikle küçük meblağlı kredilerde, kredi yapılandırma işlemi için banka çok fazla faiz farkı koymamaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası aracılığıyla konut kredisi alan tüketiciler çeşitli nedenlerden dolayı kredilerini ödemede zorlandıkları takdirde kredi yapılandırma işlemini kullanmalı, kredi notunuzun düşmesi ya da yasal yollara gidilmeden işi bu şekilde çözmek her zaman daha iyidir. Müşterinin avukatlık olması durumunda masraflar daha da artar ve müşteri daha büyük bir borç ile karşı karşıya kalır.

Bu nedenle 90 günü geçirmeden, ödemede zorlanılan kredi için Garanti şubesine başvurulur ve yapılandırma yoluna gidilir. Banka tarafından müşteriye çizilecek yeni ödeme planı, müşterinin de rızası ile sözleşme imzalanır ve ödeme ilgili aydan sonra yeni plana göre yapılır. Burada diğer bir önemli konu ise, konut kredi yapılandırmadan önce faiz oranlarını ve vade farklarını bilerek bankaya gitmek müşteri için avantaj sağlar.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Garanti Bankasından alınan taşır kredileri, yine Garanti şubelerinden yapılandırmak daha doğrudur. Müşteri temsilcileriyle irtibata geçilerek sorunu aktarıp, yapılandırma talebinde bulunulur. Müşteri temsilcileri yeni ödeme planını sunar ve istenilen kadar taksit sayısını belirler. Kalan borcun taksitlendirilmesinden sonra, toplamda daha fazla ödeme yapılmış olur ve bu da faiz oranının arttığını gösterir.

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.