Bireysel Hesap Nasıl İptal Edilir? ( Ayrıntılı Bilgi )

26.02.2019
403
A+
A-
Bireysel Hesap Nasıl İptal Edilir? ( Ayrıntılı Bilgi )

Bankalar, finans sektöründeki gelişim ve faaliyetlerin artması sebebiyle müşterilere kolaylıklar ile avantajlar sunar. Hemen hemen herkesin bankalarda bireysel hesabı vardır. Hatta bazı hesap sahipleri, geçmişte açılmış bireysel hesaplarını unutmuştur.

Bankaların çalışma politikası gereği, çoğu hizmet sektöründe olduğu gibi hizmeti alması kolay ve avantajlıdır. Fakat hizmeti bırakması biraz zorlu bir süreç olabilir. Eğer banka müşterisinin birden fazla hesabı varsa, kullanılmayan hesaplar da dahil, tüm bu hesaplar için hesap işletim ücreti ödemesi gerekir. Uzun süre kullanılmayan bir hesabınız dahi olsa, bu hesap siz iptal etmediğiniz sürece mevcut kalır. Mağduriyet ve hesaplar arası karışıklık yaşamamak adına iptal ettirilmesi gerekebilir.

Bireysel hesaplarınızı iptal ettirmek için farklı yollar izleyebilir ve bu çok vakit almayan işlemler ile kullanılmayan bireysel hesaplarınızı iptal edebilirsiniz.

Banka Şubesi İle Bireysel Hesap İptal Etme

Bireysel hesabınızın bulunduğu bankaya gidip müşteri temsilcisi ile görüşüp hesap iptali yapabilirsiniz. Müşteri temsilciniz tarafından verilen ilgili bireysel hesabın kapatılmasına dair olan dilekçeyi verdikten sonra hesabınıza ait hiç bir borç bulunmuyorsa bireysel hesabınız iptal edilir. Eğer bireysel hesabınıza ait hesap işletim ücreti varsa ilgili ödemeyi yapmanız gerekecektir. Aynı zamanda önceden verilmiş otomatik ödeme talimatı gibi işlemleriniz varsa bunları da iptal ettirmeniz gerekir. Sonrasında ilgili dilekçenin işleme koyulmasıyla bireysel hesabınız iptal edilecektir.

Dilekçe İle Bireysel Hesap Kapatma

Çalışma saatleri, çalışma yoğunluğu ya da herhangi farklı bir sebepten ötürü bankaya gidemiyorsanız hesabınızın olduğu bankaya hesabınızın iptali ile ilgili dilekçeyi göndererek bireysel hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu yöntem ile bireysel hesabınızın iptalini şubeye gitmiş kadar etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Bireysel Hesap Kapatma

İnternetin yaygın bir şekilde kullanılması neticesinde bankalar da İnternet üzerinden hizmet verebilir durumdadır. İnternet bankacılığı ile ilgili hesaplarınıza ait işlemleri yerinizden bile kalkmadan halledebilirsiniz. Bireysel hesap iptali de bu işlemlere dahildir. İnternet bankacılığı ile hesap iptal başvurusu yapıp kullanmadığınız hesaplarınızı iptal edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken İnternet bankacılığına girip ilgili menüden hesap iptali seçeneğini seçmek olacaktır.

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.