Ziraat Bankası 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi ( 2018 )

05.04.2018
455
A+
A-
Ziraat Bankası 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi ( 2018 )

Ziraat bankası çiftçilerimiz için hayvancılık kredisi ile hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Çiftçinin yüzünü güldüren ve düşük faizler ile geri ödemesi 2 yıl sonra başlayan kredi için kolları sıvamış durumda. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi gören çiftçiler için geri ödemesiz krediyi bu yılda rahatlıkla kullanabiliyoruz.  Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için 7 yıl toplam vade imkanları sağlanıyor.  2 yılı ödemesiz ve kalan 5 yılı düşük faizler ile ödeyebileceği uygun krediler Ziraat’de sizleri bekliyor.

İhtiyacınız olan traktör alımlarınız ve küçükbaş, büyükbaş hayvancılık ile ilgili tüm finansman ihtiyaçlarınız bu kredi kapsamında sizlere sunulmaktadır. Bu kredi için başvurmak isteyen çiftçilerin bir teminat göstermesi banka tarafından istenmektedir. Çiftçiler bu kredi için başvurmak için Ziraat tarım bölümü ile irtibat kurarak başvurularını kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip olabilirler. Kullanacağınız kredinin süreci ve ilerleyiş durumunun hızlandırılması için bir şey yapmamız gerekmez. Başvurudan kısa süre sonra bize bilgi mesajı yada müşteri temsilcileri aracılığı ile bilgi aktarımında bulunulur.

Ziraat’den 2 Yıl Ödemesiz 7 Sene Vadeli Kredi Şartları

Çiftçiler için en uygun faizli kredi imkanı ve devlet desteği ile diğer bankalar ile karşılaştırıldığında çiftçi için en ideal banka Ziraat’dır. Tarımsal faaliyet içine girmek ve gerekli desteği tam olarak alabilmek için bu bankayı seçmekte fayda vardır. Aynı zamanda tarım kooperatifine üyeliğiniz bulunuyor ise kredi almak için bir seviye daha şanslı olabilirsiniz. Köyünüzde dilediğiniz iş için kullanabileceğiniz bu krediyi 7 yıl vade ile almanın mutluluğunu yaşarken, 2 yıl geri ödeme yapmadan işinizi rahatlıkla döndürme şansına sahip olacaksınız.  Tamamen çiftçiyi düşünülerek hazırlanan bu kredi sayesinde hem kazanacak, hemde zorlanmadan düşük faizler ile bir iş sahibi olacaksınız. Sizden talep edilen şartlar ve özellikleri kendinizde bulduğunuz anda başvurunuzu gönül rahatlığı ile yapabilir, işinizi kurmak için ilk adımı rahatlıkla atabilirsiniz. Sizin için sunulan bu kredi seçeneğini dilediğiniz zaman ikamet ettiğiniz köy adresiniz vasıtası ile bildiride bulunarak kredinizi kullanacağınız alanı belirtebilir, kazanmak için kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi İçin Faiz Oranları Nelerdir ?

Yıllık faiz oranının %5 civarında olduğu kredi için yıllık ödeyeceğiniz faiz miktarı budur. Bunu belirleyici bazı etkenler bulunduğunu söylemek istiyor, KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) notunuzun’da büyük etkisi olacağını bilmenizi isteriz. Kredi puanı yüksek olanlar için daha avantajlı ve daha kolay çözümler ile kredinizi daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.  Buna kıyasen aylık ve yıllık ortalama faiz tutarlarının kişi ve kurumlara göre değişkenliği aşağıdaki gibidir;

  • Yıllık hesaplanan faiz oranının %5 olduğunu hesapladığımızda aylık ödeyeceğimiz faiz oranı %0,41 civarına gelmektedir.
  • Yıllık olarak uygulanan faiz miktarının %6 ya denk geldiğinde aylık ödenecek faiz %0, 50 civarında yer almaktadır.
  • Kişisel kullandığınız diğer kredilerde bu faiz oranları ile arasında büyük farklar çıkacaktır.

Her geçen yıl yeni kampanyalar hazırlayan Ziraat sayesinde çiftçinin yüzü düşük faizli kredi alarak işini büyütme şansı elde ettiği için gülmeye devam etmiştir. Yeni çıkan destek paketleri sayesinde devlet desteği ile sunulan bu kredilerin çiftçiliğin önünü biraz daha açma fırsatı sunacağı kesin gözü ile bakılıyor.

Başvuru için Gerekli Evraklar

Her çiftçinin başvuruda bulunabilmesi için gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları olmayan çiftçilerin tamamlaması ve uygulamaya geçirmiş olması gerekmektedir. Bu şekilde başvuru yapabilir, bu avantajlı kredi fırsatından dilediği zaman yararlanabilir. İşte sizlerden istenilen gerekli belgeler aşağıda sırasıyla yer alıyor.;

  • Çiftçilerin kayıt sisteminde yer almanız istenmektedir. Kayıt olduğunuza dair belgenizi hazırlayarak başvuru esnasında teslim etmeniz istenir.
  • T.C Kimlik kartınız ve yanınızda bir adet kimlik fotokopisi.
  • Bulunduğunuz ev adresinizin ikamet kağıdı veya adınıza o adreste oturduğunuza dair fatura.
  • İstenilen teminat için gerekli evrak ve belgeler..
  • Banka tarafından sizden hazırlanmasını istediği diğer belge türleri..

Yukarıda yer alan bu maddeleri tamamladıktan sonra yapmanız gereken size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu başlatmaktır. Bu sayede kısa zaman içinde onay almanız durumunda kredinizi kullanabilirsiniz.  2 yıl geri ödemesiz 5 yıl eşit taksitler ile ödeme fırsatına sahip olabilirsiniz.

2 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Verilmenin Amacı Nedir ?

Bu krediyi başvurmak isteyenler genelde çiftçi olarak faaliyet yürütmek isteyenler olmuştur. Devlet tarafından destek amacı ile hayata geçirilmiş olan bu proje sayesinde çiftçilerin istedikleri yardımı karşılamak hedeflenmiştir.  2 yıl ödeme yapmadan 3. yılın başında başlayabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede çiftçiden verim arttırılacak ve daha çok üretim sağlayarak ülkeye katkısını arttıracaktır. Kredinin kullanılabilmesi için bazı teminatları geri ödeyeceğiniz garantisi olarak istemektedir. İşinizi hiç bir aksaklık yaşamadan ilerletme fırsatına sahip olabiliyorsunuz.  Bu destek ile satın alınan traktör ve diğer tarım araçlarına rehin koyulduğu için borç bitimine kadar satamıyor. Kullanacağınız kredi için ise göstermeniz gereken bir teminat bulunuyor. Başvurunuzu değerlendirdikten sonra yol haritanızı çizmeye hazırsınız. Bu sayede kullanacağınız kredi ile kat kat fazla para kazanarak işinizi büyütme şansına sahip olabilirsiniz.

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.