Kredi Notu Yükseltmenin Püf Noktaları !

31.03.2018
327
A+
A-
Kredi Notu Yükseltmenin Püf Noktaları !

Kredi notunuzu yükseltmek için uygulayabileceğiniz adımları ve en ince püf noktalarını aşağıda detaylı bir şekilde sunuyoruz. Bu sayede kısa zaman içinde puanınızı yükselterek ister ev için konut kredisi, ister iseniz araç ve ihtiyaç kredileri için başvurarak hızlı ve kolay bir şekilde onay alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tüm bilgiler aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır. Sizlere adım adım kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğiniz hakkında bilgiler verelim ve herkesin yakın zamanda kredi kullanmasını sağlamaya çalışalım. Bu sayede hem ev için hemde araç ve ihtiyaç için kullanabileceğimiz kredilerin önünü açmış olur, dilediğimiz zaman bankalara başvuru yaparak kredimizi kullanabiliriz. Peki bu şekilde bir kredi notuna sahip olmak için gerekenler nelerdir ? nasıl hızlı ve kolay yoldan kredi puanımızı yükseltebiliriz ? işte tüm bu sorularınıza yanıt bulabileceğiniz yazımızın devamı aşağıda sizler için yer alıyor.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

Öncelikle izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir; hızlı ve kısa yoldan kredi puanınızı yükseltmek için sıfırdan başlayan birisi olarak yapmanız gerekenleri anlatalım. Bir bankadan kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzun iyi olduğunu bilmeniz gerekir. Bunun için ise izleyeceğiniz bazı yollar bulunmakta ve ücretli hizmet sunan findeks.com sitesi üzerinden sorgulayarak öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Kredi almadan önce bankalar ile ilk çalışma şeklinizi bir kredi kartı alarak belirleyin. Bu işlemden sonra aldığınız kredi kartınızı düzenli bir şekilde ödeyerek banka gözünde otorite sahibi biri olmayı başarın. Bu şekilde sizin için önemli olan kredi puanı sayesinde %20 gibi bir kısmını kazanmış olacak, kredi sicilinize olumlu bir puan olarak düşüreceksiniz.

Sonrasında yapmanız gereken ev yada iş yerinizin faturalarını, cep telefonu faturalarınız gibi bir çok ödemenizi otomatik talimat ile gerçekleştirin. Bu şekilde sizin ne kadar düzenli ödeme sahibi olduğunuz kanaati banka gözünde yükselecektir. Sonrasında yapmanız gereken eğer bir sigortalı işte çalışıyor iseniz bunu aksatmamanız. Yaklaşık 6 ay kadar bir süre çalışma gerçekleştiren müşterileri için bankalar çeşitli alternatif ve fırsatlar sunmaktadır. Bu adımları doğru bir şekilde izledikten sonra kredi notunuzu sorguladığınızda güzel bir puan çıktığını göreceksiniz. Eğer bankalarda kayıtlı telefon numaranız veya hizmet numaranız var ise bankalar sizi arayarak kendileri kredi teklifinde bulunacaktır. Bu adımdan sonra izlemeniz gereken sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları tespit etmek ve eğer ihtiyacımız var ise kredi başvurusu için belirlediğiniz bankadan kredi kullanmaktır. Bu sayede hem kredi notunuzu değerlendirmiş olur, hemde puanı yüksek olanlar için sunulan düşük faizli kredi seçeneklerinden’de yararlanmış olursunuz.

Yukarıda belirttiğimiz yazımızı özetle ve madde ile açıklamak gerekir ise;

  • Kredi kartı ödemelerini düzenli yapmak.
  • Faturalar için otomatik ödeme talimatı vermek.
  • Taksitlerimizi zamanında ve günü geçmeden ödemek.
  • Düşük faiz oranlı bankaları seçmek.

Kredi Notu Neden Önemlidir ?

Günümüzde bankaların otomatik bir sisteme bağlı olarak kredi notunuzu gördüğünü söylemek isteriz. Bu sayede sizlere sunulan kredi teklifleri değerlenir ve ödeyebileceğiniz taksit tutarı üzerinden hesap yapılır. Eğer düzenli bir geliriniz ve düzenli ödemeleriniz bulunuyor ise bu sayede bankalardan hızlı ve kolaylıkla kredi kullanma şansınız açılır. Kredi notu düşük olanların kredi kullanması zor olur iken, sicilini bozan bir tüketicinin hiç bir banka ile çalışma şansı kalmaz ve kredi kullanamaz. Bu yüzden kredi notu yükseltme çok büyük önem taşımaktadır. Her insanın bir gün nakit ve çok paraya ihtiyacı olacağı için bankalar ile arasında iyi tutmasında fayda var. Ben kredi kullanmam diyen bir kişi bile ilerleyen zamanlarda ihtiyacı olduğu için bankalara başvurmaktan başka şansı olmadığını anlıyor ve eğer kredi notunu düzenli ödemeler ile yükseltmemiş ise fırsatlardan faydalanamıyor. Bu yüzden yapmanız gereken her zaman itibarınızı korumak ve alacağınız krediyi ödeyebileceğiniz konusunda bankaları ikna etmektir. Bunun için’de kredi notunun önemi her insan için büyük önem taşır.

Kısa yoldan ve ücretsiz kredi notu sorgulama hakkında bilgiler verdiğimiz yazıya ulaşmak için burayı ziyaret edin.

 

Reklam
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.