Acil Para Lazım – Kredi Çekemiyorum Ne Yapabilirim ?

01.04.2018
815
A+
A-
Acil Para Lazım – Kredi Çekemiyorum Ne Yapabilirim ?

Acil para lazım ve kısa zamanda bu ihtiyacımı gidermem gerekiyor diyor iseniz sizin için en pratik para bulma seçeneklerini hazırladık. Bu sayede istediğiniz zaman hızlı para bulabilir, kredi çekemediğiniz zamanlarda’da uygulayacağınız adımları sırasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Çoğu insanın kredi çekemediği için acil para ihtiyacı olduğunda ne yapacağını düşünmesi ve arayış içine geçmesi tamamen doğaldır. Bu durumlarda bizlere borç para veren kişi yada firmalar nasıl bulunur ? bu firmalar güvenilir olur’mu ? sorularını kendimize sorarak aramaya devam ederiz. Karşımıza çıkan ilk fırsatta para ihtiyacımızı karşılayarak rahat bir nefes almak istemekte ve aldığımız parayı kısa zaman içinde ödemek için çalışmaya aralıksız devam ederiz. Peki bizim için acil para lazım olduğunda hangi yöntemler ile nakit para bulabiliriz ? İşte tüm bu soruların cevabı aşağıda yer alıyor.

Banka Harici Nereden Para Bulabilirim ?

Banka harici sizler için borç para veren bir çok kişi ve kuruluşlar bulunmaktadır. Bu sayede kredi kullanamadığınız durumlarda hızlı ve pratik para bulmanız kolaylaşmakta ve ihtiyacınızı bu yollarla karşılayabiliriz. Her zaman ihtiyacımız olduğunda acil para bulmanın zor olduğunu bilir, adımlarımızı ona göre atarız. Bu yüzden şimdiden nasıl para bulabileceğimizi ve hangi seçenekleri tercih edeceğimizi belirlememiz gerekiyor. Öncelikle ilk tercih edeceğiniz kurum Faktoring şirketleri olmalıdır. Sizlere bankalardan biraz fazla faiz oranları sunarlar ama kolay bir şekilde kredi kullanmanız sağlanır. Ödeyeceğiniz taksitleri belirler ve bankaya öder gibi buraya’da ödeme yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise senetle kredi kullanmak. Bu sayede belki işinizi kısa vadede çözebilirsiniz ama doğru ve tanıdığınız yerlerden bu şekilde borç para almanızı tavsiye ediyoruz. Aldığınız borç paranın karşılığında imzaladığınız senet için dikkatli adımlar atmanız gerekmekte ve miktarın sağ ve sol tarafının # ile kapatılmış olmasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde kötü niyetli bir kişiye denk gelmeniz durumunda senet açık olduğu için yanına istenilen miktar eklenebilmektedir.

Senetle Borç Para Almak Mantıklı mı ?

Kredi çekemeyenlerin en çok kullandığı yöntemler arasında olmasının doğru olduğunu göstermeyeceği gibi bu şekilde borç para alanların daha yüksek faiz ödediği kesindir. Eğer bu seçenek dışında başka alternatif yöntemler ile ihtiyacınızı karşılayabilir iseniz sizin için daha mantıklı ve hesaplı gelecektir. Örnek olarak bu seçeneği yüksek miktarda para ihtiyacınız için tercih etmiyor ve az miktarda nakit ihtiyacınız için kullanıyor iseniz sizin için önerdiğimiz telefon kredisi kullanmanızdır. Bu sayede aldığınız yüksek marka bir telefonu satmanız durumunda en fazla 500 TL zarar edersiniz. Geri ödeyeceğiniz tutar ise banka faizleri ile eşdeğer konumda yer alır. Hem güvenli bir borç seçeneğini tercih etmiş olursunuz hemde paranızı fazla savurmadan düzenli bir şekilde uygun faiz oranları sayesinde çöpe atmamış olursunuz. En mantıklı olan bu tercihi yapabilmeniz için bir faturalı hat sahibi olmanız gerekiyor. Daha sonrasında faturalarınızı düzenli ödüyor olmalı ve fatura borcundan dolayı telefonunuz kesilmemiş olması gerekiyor. Bu sayede dilediğiniz zaman kullandığınız hat operatörünüzden yüksek fiyatlı bir cihaz alabilir, bu cihazı kutusundan açmadan başka bir yere 500 TL aşağısına satabilirsiniz.  Sonuç olarak edeceğiniz zarar ile senet faizini kıyasladığında yarı yarıya fark olduğunu görecek ve sıkılmadan bu borcunuzu kapatabileceksiniz.

Reklam
ETİKETLER: ,
bilgin
bilgin
Kredi ve finans sektöründe edindiğim deneyim ve bilgiler sayesinde ziyaretçiye ne aradığını düşündürmeden bilgiler sunmayı hedefliyorum. Boş zamanlarımda faydalı bilgiler sunarak sorun yaşayan kişilere pratik ve kesin çözümler sunuyorum. Kredi ile ilgili yaşanan sıkça sorunları analiz ediyor, çözümlerini tüm ziyaretçiler için paylaşarak kolaylıkla işlerini çözmeleri için çaba gösteriyorum. Uzun zamandır İnternet sektöründe edindiğim bilgiler ışığında her insanın neler ile ilgili sorun yaşadığını tespit ederek sorunlarına çözüm olmak istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.